Jūsu komanda sapņi: pasākumus, lai palīdzība, darbiniekiem atrast pareizo karjeras ceļš Robert Half

Ar mūsdienu apsekojumu, gandrīz 450 nolīga, personāla līmeņa grāmatvedības un finanšu eksperti, kuri esat nopelnījis savu CPA akreditācijas tika uzdeva jautājumus par viņu karjeras ceļi. Gala analīze: dažas CPAs vēlas saglabāt iedibināto kārtību. Trīsdesmit viens procents respondentu teica, ka viņi tāpat kā vieta, kur viņi ir ieguvuši, bet vēlas turpināt būvēt prasmes un risinātu sarežģīti projekti, pamatojoties uz cilvēku Puzzle: ēkas un saglabājot talantīgs grāmatvedības un finanšu komanda, jaunu analīzes atskaiti no Robert pusi un amerikāņu CPAs institūts. Divdesmit deviņi procenti tiecas būt vadītājs; 18 % vēlētos, lai kontrolieris.

1. zināt, kad un kā runāt par darbinieku karjeras ceļu. Visi pārāk bieži, karjera, izstrādājot plānus, diskusijas tikai sākas, kad kāda jautājuma vai konflikts rodas darbā. Šīs sarunas var būt neērts un pat saspringtas, viņi nāk no vietas no ātrais kredīts negatīvisma. Negaidiet, lai situācija var izraisīt šāda veida tērzēšana ar grupas indivīdiem.

Tā vietā izmantot priekšrocības, ko sniedz laikus, kad katra lieta strādā nevainojami- vai labāk vēl, kad jūsu komanda svin sasniegums – lai sāktu sarunu, kas nāk no labvēlīga vieta. Katru gadu sniegumu atsauksmes ir labas iespējas nodrošināt ciešu dialogu ar darbiniekiem par darba sagādāto gandarījumu un mērķus.